Onnea Lempäälän lukioon 12.6.2014 valitut uudet opiskelijat

Aavajoki Henna Julia, Ahvenus Aarni Aleksi, Antila Oskari Erkki Mikael, Aro Valtteri Atso Olavi, Asikainen Antton Ville Juhana, Avci Sevda Maria, Blomqvist Lotta-Linnea Josefina, Cederlöf Antti Juho Ilmari, Haataja Sofia Vilhelmiina, Harsu Mikko Matias, Heikkilä Jan Patrik, Herajärvi Matias Roope Antero, Jokiranta Sanniina, Karhila Risto-Matti Juhani, Karkulahti Jaakko Johannes, Kiiskinen Elli Johanna, Kilpinen Juuso Antero, Koivu Sonja Anna Katariina, Korhonen Sini Katariina, Kosonen Samuli Markus Mikael, Lahti Luukas Juho Santeri, Laine Henna Erika, Leppimaa Noora Amanda Janiika, Lumirae Saana Suvi-Tuulia, Lundén Susanna Emilia, Luoto Antti Into Juhani, Maaniitty Tuuli, Maunuksela Atte Einari, Molin Roni Axel Verneri, Mutila Joel Matias, Mäkinen Miikka Werneri, Mäkinen Salli Elina, Naukkarinen Klaara-Kaisa, Niemirepo Teo Timo Johannes, Ojala Emilia Ida-Sofia, Ojanen Kaisa Kristiina, Pajarinen Aki Oskari, Peltola Anna Elvi Elina, Penttinen Mikael Jalmar Benjamin, Perttunen Aapeli Vili Anselmi, Petäjäsuo Juuso Elmeri, Piippo Niklas Veeti-Eevert Henrikki, Plym Venla Kaarina,  Pyylampi Harri Ilkka Johannes, Rantamäki Sami Patrik, Rissanen Liisa Impi Maria, Saari Siina Amalia, Salonen Eemil Aleksi Mikael, Salonen Lotta Marja Inkeri, Salonen Sarianna Olga Aleksandra, Suoniemi Tiia Maarit, Valtamo Taavetti Harrinpoika, Vierula Toni Pekka, Viitala Juho Ilmari, Viljamaa Lotta Henriikka, Väärälä Emma Saara Vilhelmiina, Yli-Piipari Suvi Kristiina, Äijälä Niko Damon Mikael, Äikäs Roosa Katariina

Kaikille valituille lähti to 12.2. postitse kirje, jossa on täytettäviä lomakkeita ja muuta opiskelun aloitukseen tarvittavia papereita. Toivomme, että palautatte lomakkeet samalla kun tuotte alkuperäisen päättötodistuksen vahvistuksena lukioon tulosta. Olethan ystävällinen ja ilmoitat, jos et ota paikkaa vastaan, puh. 040 133 7407 Lempäälän lukion kanslia. Rentouttavaa kesää kaikille. Tervetuloa Lempäälän lukioon.

Listasta on poistettu niiden 33 opiskelijan nimet, jotka eivät antaneet julkaisulupaa koulun nettisivulla. Valittujen nimilista on nähtävillä koulun pääovella.