Yhteisvalinnan tulokset on julkistettu

Ensimmäisellä vuosikurssilla on 117 opiskelijaa. Paljon onnea uusille Lempäälän lukion opiskelijoille. Keskiarvoraja Lempäälän lukioon on 7,4.  97 opiskelijaa on antanut luvan julkaista nimensä Lempäälän lukion nettisivuilla. Lukion ovessa on kaikkien valittujen nimilista. Jokaiselle valitulle tulee kirjeitse päätös valinnasta. Kirjeen mukana on myös palautettavia lomakkeita. Vahvista opiskelupaikkasi tuomalla alkuperäinen päättötodistus Lempäälän lukion kansliaan viimeistään ma 20.6. Olethan ystävällinen ja ilmoitat, jos et ota opiskelupaikkaa vastaan. Kanslian puhelin on 040 133 7407. Jos otat paikan vastaan, mutta anot aloituksen lykkäystä, tee huoltajiesi kanssa anomus rehtori Erkki Hytöselle ma 20.6. mennessä.


Aakkula Milja Aurora, Aaltonen Jatta Henriikka, Altmart Claudia, Chivhanga Sahara Tendai, Haho Roosa Annika, Haikonen Sakari Aleksanteri, Helin Mikael Erik, Helin Tommi Teuvo Kalevi, Herkkola Helmileena Iida Aliina, Hoikkanen Heta Karoliina, Huhdankoski Lauri Jalmari, Huhdanperä Oona Camilla, Hussa Ella Anna Eerika, Ihantola Mia-Maria, Isopahkala Sinella Pauliina, Jalonen Vilma Maarit, Jokinen Julia Jenny Eleonora, Jokinen Sanni Sofia, Kallio Toni Antero, Kankainen Ella Amanda, Karppinen Nea Mikaela, Karvinen Olli Jaakko Alvari, Kaseva Sanna Mari Margareta, Kemppainen Ville Valtteri, Ketola Anne-Kaisa Karoliina, Kivelä Aleksi Marko Oskari, Kivelä Viivi Senja Sofia, Koivunen Fanni Virve Kaarina, Korkeakoski Emilia Susanna, Kortelahti Alpo Eliel, Laakkonen Samuli Mikael, Lahti Camilla Eveliina, Laihiainen Sami Tapio, Lamminpää Ulrika Marija, Lampi Veera Maria, Lehto Jesse Elias, Lehto Milla Karoliina, Lehtotie Mila Sara Sofia, Lella Rosa Matilda, Leppäkorpi Julia Ida Vilhelmiina, Leppänen Lauri Jari Mikael, Levä Jan Jouni Julius, Lindström Veera Anna Elisabet, Lipsanen Peetu Päiviö, Lyytikäinen Iisa Linnea, Lähteenmäki Nea-Maria Hannele, Länsipuro Anette Maria Elise, Maaniitty Juuli Anni Sofia, Majaus Ella Alina, Marjamäki Tiia Kristiina, Markkula Aleksi Mikael Kristian, Mecklin Akseli Sakari, Mikkonen Veeti Ville Juhani, Mäkelä Julius Albert, Mänty Vilho Valeri, Nenonen Kalle Aleksi Ilmari, Nieminen Peetu Veikka Petteri, Nummela Yasmin Rosa Amanda, Närhi Laura Emilia, Nääjärvi Rabbe Eero Eemeli, Pajunen Lassi Antero, Palonen Lauri Matti Juhani, Paloniemi Veera Susanna, Parpola Minna-Mari Janita Karoliina, Paukkuri Janika Amanda, Paulsen Maria Alexandra, Perko Juho Markus Mikael, Piippo Matleena Siiri-Kirsikka Aleksandra, Rantanen Eelis Allan Oliver, Rautio Eetu Aukusti, Ruostila Jesse Samuel, Räikkönen Micke Petteri, Räikkönen Niilo Juhani, Selin Elias Onni Oskari, Sipilä Roope Jouni Tapani, Soikkonen Milla Maria Aleksandra, Tapanainen Iina Sara Henriikka, Tikka Alisa Marjatta, Tulokas Emma Karoliina, Tuomela Veera Tuulia, Tuominen Artturi Simeon, Ukkonen Otto Eemeli, Vahlberg Mirella Milla Maria, Vainio Aleksi Johannes, Valtamo Tiitus Onni Tapio, Vanhatalo Rasmus Veikka Viljami, Vesamäki Tilda Siiri Maria, Viljakainen Elias Antton, Viljamaa Liina Josefiina, Viljamaa Saana Matilda, Virolainen Oona Matilda Aurora, Virtanen Ella Annina, Virtanen Laura Karoliina, Vuori Atte Sakari, Väisänen Alisa Katariina, Väkeväinen Susanna Hanna Maria, Yli-Mannila Fiia Anni-Maria (lisäksi 20, jotka eivät antaneet lupaa julkaista nimeään netissä).