Tärkeät kalenterit

Maria Haanpää

 

Tärkeät kalenterit

Työmaailmassa kalenterit ovat selvästi tärkeässä osassa, sillä ainakin Aleksi Kopposella ja Ismo Paanasella on paljon sinne laitettavaa. On kokouksia, lakiasioita ja muita tärkeitä tapaamisia. Olisi varmasti vaikea jaksaa, jos ei todella nauttisi työstään, ja kuulemani perusteella nämä miehet rakastavat sitä mitä tekevät. En myöskään voi olla vertaamatta heitä #Mediatiimin koordinaattoriin Jarmo Lehtiseen. Hän on yhtä lailla innostunut siitä, mitä tekee ja näin ollen kalenterikin aika lailla täynnä. Joten kai se pitää itsekin uskoa. Jos todella nauttii työstään, ei ajattele työn määrää vaan työn ihanuutta.

Tässä vielä tilasto suomalaisten tyytyväisyydestään työhönsä.

Työolotutkimus
Tilastokeskus, Työolotutkimus 2008 ja 2013.

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

73 − 67 =