#TurvakotiTansaniaan

KimbilioLempäälän NMKY ry:n Kimbilio-projekti on ollut käynnissä jo jonkin aikaa. Päärakennus seisoo paikallaan, mutta nyt siellä ollaan tekemässä huoltorakennusta. Lahjoitusvaroja tarvitaan myös arkisen toiminnan pyörittämiseen.

Pääset seuraamaan Kimbilio-projektin etenemistä täältä:

http://www.kimbilio.fi/

Lahjoitustili on olemassa ja rahaa voi laittaa vaikka heti. Tili on:

FI41 5228 0320 0858 92

Lelun osalta tilanne on tämä. Olemme päättäneet yhdistää hyväntekemisen eli perinteisen taksvärkkipäivän ja #työelämähankkeen eli tarjota lelulaisia taksvärkkipäivänä tekemään erilaista arbeetia tansanialaisten hyväksi.

Lelun TAKSVÄRKKIPÄIVÄ on 5.9.2016

Tarvitsemme työpaikkoja lukuvuoden 2016-2017 ykkös- ja kakkosluokkalaisille!

Palkka on vähintään 10 € ja maksetaan edellä kerrotulle tilille. Muista laittaa viitteeseen teksti:

”Lelu-taksvärkki” ja kyseisen taksvärkkilelulaisen nimi.

Jos haluat tarjota työtä tai kysyä asiasta lisää, lähetä sähköpostia osoitteeseen:

ryhmänjohtajat@gmail.com

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

73 + = 77